Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters 2014,

Organizator: Klub Żeglarski „Mewa” Poznań; 60-480 Poznań - Kiekrz
Miesce regat: Jezioro Kierskie

Mistrzostwa Polski Masters 2014

relacja Piotra Mazura
W dniach 11-13 lipca odbyły się nad jeziorem Kierskim w Poznaniu Mistrzostwa Polski Masters w klasie Finn. Zawody zorganizował, w połączeniu z Mistrzostwami Polski w klasie Snipe, Klub Żeglarski Mewa z Poznania. Na starcie pojawiło się 25 zawodników, w tym aż 18 powyżej 40 roku życia. Część zawodników zjechała się już w weekend poprzedzający zawody, by potrenować na wymagajacym akwenie, jakim jest Kiekrz. W czwartek odbył się oficjalny trening zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Regatowe klasy Finn, poprowadzony przez Rafała Szukiel.
W piątek ściganie rozpoczęło się w samo południe przy dosyć zmiennym wietrze o sile 3-5 m/s. Pierwszy wyścig to walka do samego końca pomiedzy Markiem Jarockim (który wygrał inauguracyjny bieg) oraz Piotrem Mazur, ale również sporo kontrowersyjnych decyzji Jury (DNE, kilka żółtych kartek), które pozbawiły niekórych zawodników szans na dobry wynik w zawodach. Dodatkowo każdy z wyścigów trwał zaledwie 20-30 minut. Kolejne dwa biegi rozegrane w piątek wygrali Dariusz Czapski oraz Tomek Kośmicki.
W sobotę panowały podobne warunki wiatrowe co w piątek, umożliwiając rozegranie czterech biegów, natomiast dzień z pewnością utkwi zawodnikom w pamieci ze wględu na rozgrywane w tym samym momencie zawody pt. „Wpław przez Kiekrz”. Przez cały dzień finniści ścigali się wokół trasy, i wokół zawodników płynących wpław, eskortowanych przez tabun ratowników WOPR oraz Policji. Na szczęscie obyło się bez wypadków. Tego dnia rywalizację całkowicie zdominował Tomasz Kośmicki, wygrywając wszystkie cztery biegi.
Po wyścigach odbył się wspólny grill dla uczestników regat oraz, ku uciesze wszystkich fanów piłki nożnej, JKW udostępnił salę, na której można było obejrzeć mecz o 3 miejsce Mistrzostw Świata w piłce nożnej.
Niedziela okazała się być kolejnym idealnym dniem do rozgrywania zawodów – wiatr w sile 3-5 m/s oraz piękna, słoneczna aura. Tego dnia wyścigi wygrał Tomasz Kośmicki oraz Włodzimierz Radwaniecki.
Zawody w klasyfikacji open wygrał Tomasz Kośmicki przed Markiem Jarockim oraz Bartoszem Ptak, natomiast podczas Mistrzostw Polski Masters najważniejsze są wyniki troszkę starszych zawodników. Tytuł Mistrza Polski Masters 2014 zdobył Marek Jarocki, srebro przypadło Dariuszowi Czapskiemu, a brąż Włodzimierzowi Radwanieckiemu. W klasyfikacji Grand Masters (powyzej 50 roku życia) wygrał Włodzimierz Radwaniecki, Great Grand Masters Jan Kominek, natomiast Legends Jan Okulicz. Przyznano również nagrodę dla najlepszego zawodnika startujacego na łódce typu classic. W tym roku powędrowała do Piotra Rosińskiego.

Pełne wyniki regat oraz galeria zdjęć:
Następne regaty zostaną rozegrane w dniach 1-3 sierpnia w Sopocie – Sopot Finn Cup.

Zawiadomienie o regatach - wersja polska

Notice of Race - english version

link do strony organizatora KŻ Mewa Poznań

jak dojechać - kliknij ten link (Mapy Google)

komunikaty:

Regaty organizuje :
Klub Żeglarski MEWA
60-665 Poznań, ul. Winiary 46/5 , tel. 61 823-35-23
Przystań - 60-480 Poznań, ul. Wilków Morskich 15 , tel. 61 848-27-61

Łódki i przyczepy oraz campingi i namioty można trzymać w klubie obok, czyli tam gdzie ja przebywam bo jest więcej miejsca i slipów: