Nord Cup 2013, Gdańsk - Górki Zachodnie

29 czerwca - 1 lipca 2013 - klasa Finn

Regaty NordCUP to wspaniałe żeglarskie wydarzenie, które łączy w sobie niezapomnianą atmosferę, wysoki poziom sportowy oraz integruje żeglarzy z różnych klas. Regaty odbywają się w Gdańsku – Górkach Zachodnich, w marinie Centrum Galion – w jednym z najlepszych żeglarskich miejsc w Polsce. To już ósma edycja regat NordCUP , która odbedzie się w dniach 29.06-07.7.2013.

Klasy startujące w 2013 roku: 470, 505, Delphia 24, Devoti One, Europa, Finn, Hobie 16, Hornet, Jachty morskie ORC, Jachty morskie KWR, Micro, Korsar, Nautica 450, OK Dinghy, klasa Omega, Skippi 650, Snipe, Żagle 500!

oficjalna strona regat: http://nordcup.pl

zawiadomienie o regatach: http://nordcup.pl/wp-content/uploads/2013/05/NC2013-ZAWIADOMIENIE-O-REGATACH.pdf

Relacja z NORD CUP 2013, Bogusław Nowakowski POL26

W ubiegłym roku bardzo komplementowałem te regaty, ale w tym roku było jeszcze milej. Dobra letnia pogoda, zróżnicowany i nie bardzo silny wiatr, to dużo dla mnie przyjemniejsze warunki w Górkach Zachodnich, niż wrześniowa walka z falami, wiatrem i temperaturą. Trzy dni ścigania i 9 wyścigów dało dużo możliwości wykazania się. Dla Jodły, Łukasza i Miłosza był to ciągły bieg, w którym różnice punktowe między nimi były minimalne. Wszystko to działo się w warunkach dużej niestabilności wiatru, zarówno jeśli chodzi o siłę (2-5 B), jak i kierunek. Wygrał Jodła – pokazał klasę techniki pływania i odporności psychicznej, bo o zwycięstwie i układzie podium zadecydował ostatni wyścig. Na pozostałych miejscach były już większe różnice punktowe, chociaż kolejność w poszczególnych wyścigach była czasem mocno zmienna. Dla mnie drugim bohaterem regat był Łukasz ze Sławy Śląskiej. Przyjechał z jeziora na morze, z nienowym, ale dobrze przygotowanym sprzętem i ambitnie pływał. Trzeba też zauważyć, że nasz Prezydent Jan, pomimo, że jest już w grupie LEGENDów, aktywnie i dobrze żeglował w każdym z wyścigów. Myślę, że kilku kolegów mogłoby wziąć z nich przykład i wtedy flota finnów na tych regatach zbliżyłaby się do trzydziestki. Podsumowując – były to solidne, dobrze przygotowane i miłe letnie morskie regaty, na które warto było przyjechać, nawet z dalekich Gliwic.

Pozdrawiam żeglarsko, Bogusław POL 26

Wyniki końcowe: kliknij link do pliku pdf

Wyniki po drugim dniu:
Fotkę wyników nadesłał Jacek Bińkowski - dziękujemy

Wyniki po pierwszym dniu:

Relacja z pierwszego dnia regat (źródło: http://nordcup.pl/2013/06/nord-cup-wystartowal-pierwsze-wyscigi-za-nami/)

Pierwszy dzień VIII edycji regat NordCUP już za nami.
Wiejący od samego rana silny wiatr zapowiadał sporo mocji na wodzie – nie zawiedliśmy się.
Walka na trasie w klasach była zacięta, lecz zdecydowanie fair. Świadczy o tym fakt, iż po zakończeniu wyścigów do Komisji Sędziowskiej wpłynęły tylko 2 protesty. Wieczorem wszyscy uczestnicy wraz kibicami zasiedli do wspólnego grillowania, gdzie opowieściom z trasy, żartom i życzliwym docinkom nie było końca. Prognoza na dziś ponownie zapowiada silne i zmienne wiatry, zatem możemy oczekiwać interesujących wyścigów.

Wczoraj na wodzie ścigały się klasy Skippi 650, Delphia 24, Hornet, Hobie 16, Finn oraz Omega Standard i Omega Sport. W klasie Delphia 24 prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie – walka była niezwykle wyrównana. Po pierwszym dniu, na obecnym etapie rozgrywek, trudno jeszcze wytypować, kto będzie liderem.

W klasie Omega wyklarowała się czołówka. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a odległości między łódkami naprawdę niewielkie. Podobnie jak w klasie Finn, zawodnicy pływają blisko siebie i zaciekle walczą o jak najlepsze pozycje.
Dokładne wyniki wczorajszych rozgrywek znaleźć można na naszym fanpage'u www.facebook.com/NordCup
Michał Korneszczuk, współorganizator regat powiedział: "Dzień uważam za bardzo udany. Na wszystkich trasach widać było zaciętą walkę, a załogi wkładały bardzo dużo wysiłku, aby pokazać się od jak najlepszej strony."


Czołem,
Chciałbym przypomnieć, że okres tańszych zgłoszeń mija 20.6.2013. Zgłoszone załogi można znaleźć na: http://nordcup.pl/zgloszenia/
Aby skorzystać z tańszego wpisowego należy wypełnić formularz na http://nordcup.pl/zgloszenia-on-line/ oraz przesłać opłatę wpisową przelewem.
Dla przypomnienia Zawiadomienie o Regatach można znaleźć na: http://nordcup.pl/dla-zawodnikow/

pozdrawiam
Michał Korneszczuk
Nautica Nord
Al. Jana Pawła II 9 | 81-345 Gdynia
t: +48 58 350 6131 | f: +48 58 732 2363 | k: +48 501 497 366
e: mkorneszczuk@nauticanord.pl | w: www.nauticanord.pl


NOCLEGI

Marina AZS (baza regat) - rezerwacje prosimy kierować pod recepcja@hotelgalion.pl:

Hotel Galion – pokój 2 osobowy – 90zł/os/noc; pokój 3 osobowy – 80zł/os/noc; pokój jednoosobowy 160zł/osoba; pokój typu studio 130zł/osoba (bez śniadania)
domek 8 osobowy z łazienką – 200zł/noc
pokój w pawilonie – 35zł/osoba
namiot – 35zł/noc (w cenie jest uwzględnione korzystanie z węzła sanitarnego)
Camper – 50zł/noc (w cenie jest uwzględnione korzystanie z węzła sanitarnego)

W pobliżu mariny AZS:
nocleg w NCŻ – www.hoteltawerna.pl
domki w ośrodku Bursztynowy Las – www.bursztynowylas.superturystyka.pl

Noclegi w dzielnicy Stogi:
www.stogi.com.pl
www.witali.pl
www.przywydmach.vpc.pl
www.kemping-gdansk.pl
www.justhostel.pl