Puchar Księżniczki Zofii, Majorka 1-6.04.2013
44 TROFEO S.A.R. PRINCESA SOFÍA MAPFRE

Giles Scott (zdjęcie: IFA)

Piotr Kula (zdjęcie: Jarosław Kula)

zwiastun regat na You Tube - więcej

(info PZŻ) 44 regaty TROFEO S.A.R. PRINCESA SOFIA są jedną z pięciu najważniejszych imprez Pucharu Świata i pierwszym europejskim przystankiem tego cyklu w sezonie. Dla polskich zawodników jest to zazwyczaj początek przygotowań do imprez rangi mistrzowskiej, a w tym wyjątkowym, poolimpijskim sezonie, regatowe rozpoczęcie całego cyklu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Najbardziej liczną, pięcioosobową reprezentacje posiadamy w klasie Finn. Wystartuje w niej między innymi olimpijczyk z Londynu Piotr Kula, ale także młoda nadzieja tej klasy, zeszłoroczny medalista mistrzostw świata i Europy juniorów Michał Jodłowski. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w regatach przygotowawczych poprzedzających puchar świata, gdzie Kula zajął 3 miejsce.

(info PZŻ)

NA HISZPAŃSKIEJ MAJORCE DOBIEGŁY KOŃCA PIERWSZE W SEZONIE EUROPEJSKIM REGATY PUCHARU ŚWIATA TROFEO S.A.R. PRINCESA SOFIA. NAJWYŻEJ SKLASYFIKOWANYM POLAKIEM ZOSTAŁ PIOTR KULA (BTŻ BISKUPIEC), KTÓRY W KLASIE FINN ZAKOŃCZYŁ RYWALIZACJĘ NA DZIESIĄTEJ POZYCJI.

W ostatnim dniu zawodów w klasie Finn odbyły się dwa podwójnie punktowane wyścigi medalowe z udziałem najlepszej dziesiątki regat. Piotr Kula miał szansę na awans nawet na piąte miejsce. Niestety trema zjadła naszego młodego zawodnika, ukończył on oba biegi na pozycji dziesiątej i w klasyfikacji generalnej zajął to samo miejsce.

Mimo, że wyścigi medalowe nie były udane z mojej strony jestem bardzo zadowolony z całych regat. Miejsce w pierwszej dziesiątce pucharu świata do bardzo dobry wynik i mam nadzieję, że będę mógł go powtarzać w kolejnych zawodach cyklu. – powiedział po zakończeniu regat Piotr Kula.