Puchar Warszawy 2013, Zegrze

8-9.06.2013

Zawiadomienie o regatach wersja *.pdf - kliknij ten link

Plakat Pucharu Warszawy - kliknij ten link

Relacja z regat autorstwa Piotra Mazura:

Puchar Warszawy 2013-06-10

W dniach 8-9 czerwca odbyła się nad Zalewem Zegrzyńskim druga edycja regat o Puchar Warszawy. Regaty organizowane są przez MOS 2 Warszawa z myślą o klasach jednoosobowych: Finn, OK Dinghy oraz Europa.

Do regat w klasie Finn zgłosiło się 13 zawodników z Warszawy, Poznania, Gliwic oraz Bełchatowa. W sobotę wiatr nie dopisał – o godzinie 11:00 komisja sędziowska wywiesiła flagę AP. Znaczna część zawodników zdecydowała się mimo wszystko wypłynąć na Zalew, gdyż wiatr był, tylko stale zmieniał swój kierunek, malał do zera, by po kilku minutach ponownie zacząć podwiewać z innej strony. Z każdą godziną było go coraz mniej, by ostatecznie o 14:30 całkowicie zniknąć. Na statku komisji pojawił się komunikat AP nad A i wszyscy zawodnicy zostali odholowani do brzegu.

Niedzielny poranek to kolejny zawód – zero wiatru oraz perspektywa kilku burz w zasięgu wzroku. Po przejściu potężnej nawałnicy ustabilizował się umiarkowany wiatr i zdecydowano o rozegraniu wyścigów. W każdej z klas udało się rozegrać po dwa wyścigi. W klasie Finn oba biegi wygrał Piotr Mazur, który tym samym obronił puchar przechodni zdobyty w zeszłym roku i wygrał całe regaty. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Pajorowi (miejsca 2 oraz 3). Aż trzech zawodników skończyło rywalizację z 9 punktami na koncie. Z tej remisowej rywalizacji zwycięsko wyszedł Kacper Jarocki (2,7) przez Jackiem Bińkowskim (3,5) oraz Jakubem Reszką (4,4).

Pełne wyniki regat:
www.swos.webd.pl/test/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=111&view=finish&cid=118&catid=3