Spotkanie organizacyjne klasy Finn na targach Wiatr i Woda w Warszawie

Podczas odbywających się w marcu w Warszawie targów Wiatr i Woda, odbyło się otwarte spotkanie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Regatowe Klasy Finn. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie klasy Finn na szerszym forum, przypomnienie ponad 60 letniej historii tej klasy olimpijskiej oraz pokazanie jak nowoczesną łódką jest Finn dzisiaj. To głównie w klasie Finn dopuszczane są wszystkie najnowocześniejsze materiały bo budowy kadłubów, masztów i żagli.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście m.in. redaktor naczelny magazyny "Żagle" Waldemar Heflich, goście targowi zainteresowani tą klasą regatową oraz finniści - członkowie PSRKF.

Spotkanie rozpoczął prezes stowarzyszenia Jan Okulicz, część historyczną przygotował i omawiał Piotr Pajor, który zaprezentował historię klasy i Wielkie Nazwiska z Alei Sław Finna. Sylwetki najbardziej znanych Finnistow polskich szeroko zaprezentował Jan Okulicz. Prezentację tego jak klasa Finn wygląda dzisiaj, nowoczesne rozwiązania technologiczne, najważniejsze regaty na Świecie omówił jeden z najlepszych polskich Finnistów - Rafał Szukiel. Na zakończenie Bogusław Nowakowski przedstawił ruch Mastersów ponieważ jak się okazuje tą bardzo taktyczną i wymagającą łódką regatową można z powodzeniem pływać w każdym wieku.

Trailer filmu Finn na targach Wiatr i Woda 2013 - link do You Tube

Film ze spotkania na targach Wiatr i Woda - link

Prezentacja P. Pajora przygotowana specjalnie na spotkanie w formacie Power Point. - link

Prezentacja P. Pajora przygotowana specjalnie na spotkanie w formacie Acrobat (*.pdf). - link

Prezentacja Rafała Szukiela w formacie Power Point - link

Prezentacja Rafała Szukiela w formacie Acrobat (*.pdf) - link