FINN - WAŻNA KARTA W HISTORII POLSKIEGO ŻEGLARSTWA REGATOWEGO

20.10.2012
Książka Apolinarego Pastuszko pt. 'Klasa Finn ważna karta w historii polskiego żeglarstwa regatowego'była dostępna na spotkaniu zakończenia sezonu 20 października o godzinie 18.00. Pan Poldek szeroko opowiadał o swojej historii i historii napisania tej książki Na koniec spotkania podpisywał osobiście książkę wszystkim chętnym.

Jest to niezwykle obszerna publikacja. Pan Apolinary wykonał nieprawdopodobnie ogromną pracę i na ponad 450 stronach opisał historię klasy Finn w Polsce. Ilość zdjęć ilustrujących materiał tekstowy trzeba liczyć w setki. Autor osobiście korzystał z przepastnych archiwów oraz osobiście wystąpił do znanych żeglarzy Finn z prośbą o nadsyłanie własnych zdjęć. Nikt nie zawiódł. Powstało jedyne na naszym rynku opracowanie, tak szczegółowo opisujące tę znaną klasę żeglarską.

Jako przykład trzeba wspomnieć, że niewielki fragment książki stał się częścią znanej, wydanej przez IFA z okazji 60 lecia klasy Finn książki niedawno dystrybuowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Finn. Dla wtajemniczonych podam, że fragment tekstu został za zgodą autora wykorzystany przy opisie jednego roku 1953. Wszyscy w IFA byli zaskoczeni jak bogatą historię ma klasa Finn w Polsce.

Książka została wydana na kredowym papierze. Wysoka jakość edytorska i merytoryczna sprawia, że będzie pozycją obowiązkową dla Finnistów wszystkich generacji.

Książka jest do kupienia w PZŻ.

Galeria zdjęć ze spotkania z A. Pastuszko. Zdjęcia: Stefan Pajor - kliknij ten link

Galeria zdjęć ze spotkania z A. Pastuszko. Zdjęcia: Jacek Binkowski - kliknij ten link

 


02.10.2012 Książka dostępna w PZŻ

Staraniem Polskiego Związku Żeglarskiego ukazała się książka Apolinarego Pastuszki "FINN – ważna karta w historii polskiego żeglarstwa regatowego"
Na 460 stronach udokumentowana jest historia rozwoju tej klasy w Polsce: wyniki sportowe, a przede wszystkim wielu wspaniałych ludzi, którzy tę klasę tworzyli i których Autor ocalił od zapomnienia. Ponad 1000 zdjęć, na których niemal wszyscy odnajdą dawne wspomnienia i przypomną sobie czasy radości, rywalizacji, rekreacji.

Warto by ta pozycja znalazła się w klubowych i prywatnych bibliotekach. Ona naprawdę może służyć "ku pokrzepieniu serc" tych najmłodszych i tych najstarszych.

Książka kosztuje 50,00 PLN i jest do zakupienia w Polskim Związku Żeglarskim.
Zamówienia prosimy kierować na adres: PZŻ ul. Ludwiki 4, 01-226 Warszawa

Pieniądze należy wpłacić na konto PZŻ:
19 1240 6218 1111 0000 4620 9146 (uwaga na stronie PZŻ był podany błędny numer konta)
z dopiskiem "książka".